Zabytkowe autobusy w sezonie 2021

Każdego roku dodatkiem do regularnego kursowania zabytkowych tramwajów na Krakowskiej Linii Muzealnej "0" - jest pojawianie się zabytkowego taboru na wybranych liniach autobusowych. W roku 2021 autobusy na ulicach Krakowa pojawią się w następujących dniach:

  • 20 czerwca
  • 25 lipca
  • 15 sierpnia
  • 12 września

Wymienione wyżej linie uruchomione zostaną specjalnie na dni kursowania naszych autobusów - na co dzień na rozkładach jazdy nie figurują - a ich trasy odpowiadają rozmaitym historycznym przebiegom linii autobusowych. W związku z tym - rozkład jazdy jest układany każdorazowo indywidualnie i publikowany na naszej stronie WWW.

W dn. 12 września 2021 r., uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa przyspieszona 594, obsługiwana zabytkowymi autobusami, kursując na trasie:

594 Piaski Nowe – Nowosądecka – Łużycka – Trybuny Ludów – Sławka – Kamieńskiego – Konopnickiej – al. Krasińskiego – Piłsudskiego – Podwale – Basztowa – Lubicz – Brodowicza – Olszyny – Pilotów – Meissnera (powrót przez Ułanów) – TAURON Arena Kraków Wieczysta
Linia 594, jako przyspieszona, nie będzie obsługiwać przystanków innych niż wymienione w rozkładzie jazdy

Szczegółowe czasy odjazdów przedstawiono na stronie ZTP. Linia D, jako przyspieszona, nie zatrzymuje się na przystankach innych niż wymienione.

Opłata za przejazd zgodnie z taryfą Komunikacji Miejskiej w Krakowie.